Ubytování Orlík

Blízké okolí penzionu nabízí nesmírné množství výletů, ať už se zajímáte spíše o přírodu nebo památky. Nechte se inspirovat těmi nejzajímavějšími tipy v okruhu 40 km.

Zámek Orlík, Schwarzenberská hrobka, akvárium, hrad Zvíkov

Dostanete se tam na kole, autem nebo lodí. Zámek Orlík nad Vltavou je obklopený Orlickou přehradou a má Schwarzenbergy bohatě vybavené zámecké interiéry. V okolí zámku se rozkládá anglický park se Schwarzenbergskou hrobkou. V areálu zámku je také expozice s 18 akvárii o celkovém obsahu 25 000 litrů vody se živými sladkovodními rybami našich vod. Blízko u zámku se nachází kotviště pro parník, na kterém můžete přejet ke hradu Zvíkovu. Pod hradem se nachází minipivovar Zvíkov s restaurací. 

Zážitkový park Zeměráj

Ideální místo pro rodiny s dětmi nedaleko Orlíku nad Vltavou. 9 hektarů plných dobrodružství: 1km dlouhá stezka naboso, archeoskanzen, dřevěné bludiště, herní vesnička, interaktivní herna, lukostřelnice, více než sto různých her, zábavných i naučných prvků, dobrodružných úkolů a hlavolamů. Nechybí ani stylová hospůdka v roubeném domku z roku 1640.

Zámek Blatná

Vodní zámek nedaleko Strakonic. Zámku dominuje především bílá věž, vodní příkop a anglický park se stádem daňků. Patří k filmaři nejvyhledávanějším lokalitám a jako takový si zahrál v řadě filmů a pohádek, jako např. Šíleně smutná princezna.

Langova rozhledna na Onen Svět

Dostupná pěšky nebo na kole. Dřevěná konstrukce vysoká 15 metrů byla postavena v roce 2001. Stojí v nadmořské výšce 620 metrů. Při jasném počasí jsou vidět i Alpy. Pod rozhlednou restaurace Onen svět s výbornou kuchyní a kvasnicovým pivem. Lze objednat i romantickou večeři při západu slunce na vrcholu rozhledny se speciálním rozhlednovém menu nebo tam uspořádat svatbu. Do restaurace je nutno se objednat aspoň 24h předem. Vede tudy zajímavá turistická stezka na Onen svět.

Rozhledna Milada

Dostupná pěšky, na kole nebo lodí. Téměř 30 m vysoká věž se tyčí těsně pod vrcholem kopce Krchov na Předním Chlumu nad hrází Orlické přehrady. Ze dvou zastřešených vyhlídkových plošin se rozprostírá nádherný kruhový výhled.

Turistické stezky

Naučná stezka Orlík – Zvíkovské Podhradí

30km dlouhá stezka pro pěší vede krajinou středního Povltaví po levém břehu Vltavy ve Středočeské pahorkatině. Ze Zvíkova je možno vrátit se do Orlíku lodí.

Naučná stezka na Onen Svět

S jejími 66km jde o 1 z nejdelších naučných stezek v ČR. Vede malebnou jihočeskou krajinou s mnoha zajímavými místy. Prostřednictvím 21 informačních tabulí se seznámíte s historií, kulturními i přírodními zajímavostmi okolí. Nechybí ani pověsti nebo historické příběhy vztahující se k místům podél stezky.

Naučná stezka Petrovicko

27km dlouhá stezka, která začíná a končí v Petrovicích. Provede vás krajem kamenů, potoků, mlýnů, jeskyní s nádhernou přírodou se vzácnými živočichy i květinami. Za zmínku stojí rozhledna Kuníček na vrchu Hodětíně, odkud je krásný výhled. Pod rozhlednou jsou vesničky s půvabnými názvy Kuní, Kuníček a Rybníček, které spojuje netradiční křížová cesta. Místo křížů ji tvoří kameny s vytesanými reliéfy. Milovníci koupání můžou navštívit Mašovický rybník a milovníci agroturistiky poputují k biofarmě v Zahrádce či farmě v Mokřici. Na petrovické stezce je i památkově chráněný viklan Vrškámen (největší volně položený kámen ve středních Čechách) nebo viklan Husova kazatelna, kde podle pověsti kázal M. Jan Hus.

Kamýcký okruh na Orlík

Na této 25km dlouhé stezce navštívíte zříceninu královského hradu, úchvatné vyhlídky na Vltavu, hráz Orlické přehrady i rozhlednu do širého kraje. Trasa začíná i končí v Kamýku nad Vltavou.

Naučná stezka Kde domov můj

41km dlouhá stezka. Snad nikde jinde není krajina tak typicky česká, jako když se vydáte z Milevska do Kovářova. Drobné kopečky a louky se táhnou do dáli, zpoza nich vykukují vesnice jak z 19. století, tu a tam se objeví balvan. V tom se cesta ztratí v bukovém lese a pod ním se před vámi otevře hluboká strž řeky Vltavy, kde bory šumí po skalinách. A z ničeho nic se vynoří hrad přemyslovských králů Zvíkov v celém svém majestátu. A zase se cesta ztrácí mezi kameny, lesy a rybníky a vede nás až ke slavnému Žďákovskému mostu a Orlíku, než se stočí zpět do kovářovských polí a luk.

Muzea

Hornické muzeum Příbram

Největší hornické muzeum v České republice, založené roku 1886. Součástí prohlídky rozsáhlého podzemí je atraktivní jízda hornickým vláčkem, fárání důlním výtahem a sjezd do dolu po skluzavce.

Památník Vojna u Lešetic

Jediný dochovaný komunistický lágr v Česku. Vězni zde těžili uran za pomoci primitivních nástrojů.

Muzeum maškar Milevsko

Nejstarší vystavené masky jsou z první republiky. Můžete se vyfotit v replikách maškarních masek, děti si mohou vybarvit vlastní masku.

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Najdete zde novorenesanční zámeček, rozsáhlý park, Rusalčino jezírko i nádhernou krajinu. Zámecký areál je otevřen po celý rok.

Památník Karla Čapka ve Staré Huti

Skanzen Vysoký Chlumec

Muzeum vesnických staveb středního Povltaví pod dominantou zámku ve Vysokém Chlumci u Sedlčan

Křížkův mlýn

Bláhova Lhota z roku 1507. Krásný, ale nepřístupný. Patří k nejlépe dochovaným v ČR.

Církevní památky

Svatá Hora Příbram – je jedním z nejznámějších poutních míst ve střední Evropě.

Milevský klášter – byl zde nalezen hřeb z Pravého kříže

Maková Hora u Smolotel – barokní kostel sv. J. Křtitele a P. Marie Karmelské z 18. století a 6,5 km dlouhý okruh

Rozhledny a vyhlídky

Rozhledna Drahoušek – Osečany

Vyhlídka Altán (Větrov, Zduchovice)

Albertova vyhlídka

Vyhlídka Kamýk nad Vltavou

Vyhlídka Vrškamýk – zřícenina hradu s krásnou vyhlídkou a dětským hřištěm, které vám i vašim dětem nabídne herní prvky, jaké používali jejich vrstevníci ve středověku.

Další hrady a zámky

Zámek Radíč

Zámek Dobříš

Zámek Vrchotovy Janovice

Zámek Červený Hrádek

Zámek Březnice

Zámek Rožmitál pod Třemšínem

Zámek Čimelice

Mlýn Kamenice
Kamenice 4
262 56 Klučenice


LR PRO s.r.o.
399 01 Onen Svět 28
IČ: 260 72 220